• Dzień Języka Ojczystego 21.II.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony 17 listopada 1999 r. przez UNESCO w celu upamiętnienia tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dhace. Tego dnia zginęło pięciu studentów, domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. W rocznicę tych wydarzeń ważne jest, aby wszyscy uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych. Dbając o język ojczysty chronimy kulturę i tożsamość kulturową.

Gazetkę przygotowali uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą i nauczycielem języka polskiego p. Bożeną Skibą.

• WALENTYNKI

• 14 lutego obchodzimy Walentynki, święto zakochanych, ale również tych, którzy się przyjaźnią. W szkole Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę waletynkową oraz fotościankę. Zabawy było co nie miara.

• XXVIII KARNAWAŁ MAKOWSKI

• 11 lutego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty podczas tanecznych występów oraz koncertu Orkiestry Dętej OSP Maków. Dzięwczeta zatańczyły gorące Mambo i zabrały w sentymentalną podróż na Hawaje. Choreografię oraz stroje przygotowały nauczycielki naszej szkoły p. Marzena Fidalska i p. Anna Jaworska.

• Udział uczniów w zorganizowanym wypoczynku w ferie zimowe

• 29 stycznia br. chłopcy pod opieką p. Piotra Gradowskiego uczestniczyli w zawodach sportowych zorganizowanych na hali MCK w Makowie.

31 stycznia br.  42 uczniów pod opieką p. Piotra Gradowskiego, p. Marzeny Fidalskiej, p. Anny Czerwińskiej oraz p. Moniki Seroczyńskiej wzieli udział w projekcji filmu "Wyfrunięci" w Kinoteatrze POLONEZ w Skierniewicach, a następnie udali się na wspólną zabawę do JumpPark Parku Trampolin w Kompinie. Zarówno młodsi jak i starsi świetnie się bawalil.

7 lutego br. dla najmłodszych zajęcia plastyczne przygotowała p. Monika Seroczyńska. Uczniowie poznali tajniki malowania solą, lepienia z gliny i wykonywania witraży.

Organizacja zajęć w czasie ferii była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Urząd Gminy Maków.

• DZIEŃ PIŻAMY

• Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do akcji fundacji "GDZY LICZY SIĘ CZAS" i zorganizowała 23 stycznia 2024r. dzień piżamy połączony ze zbiórką funduszy. Konto fundacji udało nam się zasilić kwotą 370 zł.

• Zabawa choinkowa

• 20 stycznia 2024r. dzieci z odziału przedszkolnego jak i uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w zabawie choinkowej zorganizowanej przez p. Dyrektor Elżbietę Kamińską, nauczycieli i Radę Rodziców. Odwiedził nas Mikołaj i wręczył dzieciom drobne upominki. Rodzice przygotowali poczęstunek, a oprawą muzyczną zajeli się uczniowie Marcel Młynarski i Mateusz Smolarek. Uczennice Hanna Dyba, Patrycja Maciejak, Julia Hallay i Dominika Żelazińska prowadziły zabawy taneczne dla najmłodszych.

• Jasełka szkolne i spotkania opłatkowe

• 20 grudnia 2023r. uczestniczyliśmy w Jasełkach misyjnych przygotowanych przez uczniów 0-VIII pod opieką p. Anny Czerwińskiej  i p. Anny Jaworskkej. Piękne widowisko o historii Bożego Narodzenia wprowadziło wszystkich w radosny i świąteczny nastrój.

• OGŁOSZENIE

• W dniach 4.12.-11.12.2023r.  organizujemy zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka w Skierniewicach. POMAGAJMY, BO POMAGANIE JEST FAJNE

• Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę bożonarodzeniową

• 12 grudnia 2023r. rozstrzygnięto konkurs na kartkę bożonarodzeniową zorganizowany prze Biliotekę Gminną w Makowie. Z wyróżnieniami wrócili Lena i Blanka Smolarek, Krystian Winciorek, Wojciech Tryngiel, Zuzanna Majka - uczniowie klasy I, Gabriela Pokrop i Filip Jastrzębowski - uczniowie klasy II oraz Radosław Tarnowski- uczeń klasy III.

Gratujemy!

• Olimpiada Wiedzy Religijnej

• 16 grudnia 2023r. w sali katechetycznej parafii Maków, odbył się etap dekanalny Olimpiady Wiedzy Religijnej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII – Gabrysia Szot. W OWR Gabrysia zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VI-VIII

• 7 grudnia odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VI -VIII  z Ośrodka Psychoprofilaktyki „Nowa Perspektywa” "Środki psychoaktywne"

Warsztaty miały na celu zapoznanie uczniów z skutkami dla zdrowia i życia spożywania środków psychoaktywnych. Uczniowie poznali również sposoby asertywnego odmiawiania przyjmowania takich środków, najczęściej w wyniku presji grupy rówieśniczej.

• Mikołajki

• W tym roku trochę w inny sposób świętowaliśmy Mikołajki. Ten wspaniały czas połączyliśmy z akcją charytatywną "Ciacho dla Zuzi". Uczniowie w klasach obdarowywali się upominkami, do przedszkolaków przybył również Mikołaj z prezenami, a wszyscy mogli zakupić przepyszne ciasta przygotowane przez ucznnice i rodziców. Udało nam się zasilić konto fundacji Siepomaga kwotą 1100 zł

Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i podarowali nam upieczone przez siebie ciasta. Ogromne podziękowania za ogromne serca!

• Wyjazd na spektakl teatralny "Księga Dżungli"

• Uczniowie klas I-V wybrali się do CEKiS w Skierniewicach, aby obejrzeć interaktywnie przygotowany spektakl "Księga Dżungli". Wszyscy mogli brać udział i pomagać bohaterom w różnych sytuacjach. Dzieci były zachwycone.

• Zabawa Andrzejkowa

• Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klasy VII i VIII zorganizowali zabawę andrzejkową połączoną z tradycyjnymi wróżbami. Zabawę połączono z Dniem Postaci z Bajek i najmłodsi przebrani byli za swoich ulubionych bahaterów.

• DZIEŃ MISIA

• 24 listopada uczniowie obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiono 25 listopada 2002 roku. Historia powstania puszowego misia sięga XIX wieku. Miś jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka!