Pokaz chemiczny
Konkurs na palmę wielkanocną rozstrzygnięty
24 marca w Kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Makowie rozstrzygnięty został konkurs na Palmę Wielkanocną. Organizatorami konkursu byli: Makowskie Centrum Kultury, Parafia św. Wojciecha w Makowie, Gmina Maków, Grupa Miłosierdzia Parafii Maków oraz Rada Duszpasterska Parafii Maków. Celem konkursu było m.in. popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Okresem Wielkanocy, stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci i młodzież własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz integracja społeczności lokalnej. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy V - Piotr Kuś. W konkursie Piotrek zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień szalonej fryzury
Po raz pierwszy w tym roku Samorząd Uczniowski zaproponował przeprowadzenie dnia szalonej fryzury w ramach powitania wiosny. Przez cały tydzień świętowaliśmy nadejście wiosny. Ostatniego dnia 22 marca uczniowie zaprezentowali kreatywność swoją i rodziców. Już nie możemy się doczekać jakie fryzury pojawią się w przyszłym roku.
7
Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. W ten dzień zakładamy dwie kolorowe skarpetki, nie do pary. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby.
Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
Pochód wiosenny
W czwartek, 21 marca pożegnaliśmy zimę i uroczyście powitaliśmy wiosnę. Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami zebrali się przed budynkiem szkoły, skąd wraz z Marzanną na czele i radosnymi sloganami o wiośnie, przeszli korowodem ulicami Woli Makowskiej. Następnie udaliśmy się do miejsca, w którym dokonało się tradycyjne spalenie Marzanny.
WITAJ WIOSNO!
17
Dzień bez plecaka
We wtorek , 20 marca, po raz drugi już w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka – z ang. „no backpack day”.
Tym dniem rozpoczeliśmy szalony tydzień witający wiosnę.
Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka Mongai Fankam –założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki a następnie wysyłane do państw Afryki.
Uczniowie naszej szkoły zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy kosze na zakupy, poszewki na poduszki, transportery dla kota, skrzynki na narzędzia, walizki, miski, skrzynie i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia.
5
Cyberprzestępstwa, hejt i przemoc rówieśnicza
19 marca naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. Policjanci omówili z uczniami ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz poruszyli tematykę hejtu i cyberbzagożeń. Policyjny profilaktyk wyjaśniła młodzieży, do czego powinien służyć internet, komunikatory i media społecznościowe oraz jakie błędy młodzi ludzie popełniają najczęściej.
Policjanci bardzo wyraźnie zwrócili młodzieży uwagę na kulturę komunikacji "w sieci". Funkcjonariusze wyjaśnili dokładnie, jak pisanie, obraźliwe uwagi mogą wpłynąć na osobę, do której są kierowane i jakie mogą być tego konsekwencje.
Targi edukacyjne
Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą p. Bożeną Skibą udali się na Targi Edukacyjne oraz Dni Otwarte dwóch szkół skierniewickich, Zespołu Szkół Zawodowych nr. 1 "Budowlanka" oraz nr. 2 "Mechanik". Na targach zapoznali się z ofertą szkół z powiatu skierniewickiego oraz województwa łódzkiego. Podczas dni otwartych zwiedzii dwie szkoły, zapoznali się z oferowanymi kierunkami kształcenia, wyposażeniem pracowni oraz niektórymi nauczycielami. Przed nimi trudny wybór, co dalej chcą robić w życiu, ale mamy nadzieję, że dadzą radę i zawsze ich będziemy wspierać.
26
Tydzień Mózgu
W tym roku szkolnym po raz pierwszy obchodziliśmy w dniach 18- 22 marca Tydzień Mózgu. Wychowawcy na godzinach wychowawczych rozmawiali z uczniami o tym, jak dbać o swój mózg, zdrowej diecie, ćwiczeniach na pamięć i koncentrację. Wszyscy mogli zapoznać się z informacjami na gazetce tematycznej oraz porozwieszanymi w całej szkole na kolorowych planszach metodami i technikami uczenia się. Plansze "Jak się uczyć, żeby się nauczyć" zostaną z uczniami do końca roku.
Ponadto przez cały tydzień na przerwach oraz lekcjach odbywały się szybkie rozgrywki planszówek.
3
REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ
Poniżej przedstawiamy harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego oraz wnioski o przyjęcie ucznia do szkoły. Wniosek należy wypełnić drukowanymi literami i dostarczyć osobiście do sekretariatu wraz ze zdjęciem do legitymacji szkolnej.
INFORMUJEMY, że wszystkie dokumenty rekrutacyjne do klasy 1 oraz do oddziału przedszkolnego znajdują się w zakładce DOKUMENTY - REKRUTACJA
AKCJE W SZKOLE
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!
Odział przedszkolny organizuje zbiórkę karmy dla zwierząt ze skierniewickiego schroniska. Czekamy na karmy do 12 marca 2024r.
Szkoła zbiera również elektrośmieci do 23 marca 2024r.
Cały czas trwa akcja TUSZ DO PAKI.
Dzień Języka Ojczystego 21.II.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony 17 listopada 1999 r. przez UNESCO w celu upamiętnienia tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dhace. Tego dnia zginęło pięciu studentów, domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. W rocznicę tych wydarzeń ważne jest, aby wszyscy uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych. Dbając o język ojczysty chronimy kulturę i tożsamość kulturową.
Gazetkę przygotowali uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą i nauczycielem języka polskiego p. Bożeną Skibą.
Wręczono stypendia dyrektora szkoły za najwyższe wyniki w nauce
Gabriela Szot - najwyższa średnia w szkole, Gracjan Skoczek, Martyn Maros, Lena Bilska, Korneliusz Skoczek, Maria Pokrop, Szymon Gendek
WALENTYNKI
14 lutego obchodzimy Walentynki, święto zakochanych, ale również tych, którzy się przyjaźnią. W szkole Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę waletynkową oraz fotościankę. Zabawy było co nie miara.
6
XXVIII KARNAWAŁ MAKOWSKI
11 lutego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty podczas tanecznych występów oraz koncertu Orkiestry Dętej OSP Maków. Dzięwczeta zatańczyły gorące Mambo i zabrały w sentymentalną podróż na Hawaje. Choreografię oraz stroje przygotowały nauczycielki naszej szkoły p. Marzena Fidalska i p. Anna Jaworska.
2
Udział uczniów w zorganizowanym wypoczynku w ferie zimowe
29 stycznia br. chłopcy pod opieką p. Piotra Gradowskiego uczestniczyli w zawodach sportowych zorganizowanych na hali MCK w Makowie.
31 stycznia br. 42 uczniów pod opieką p. Piotra Gradowskiego, p. Marzeny Fidalskiej, p. Anny Czerwińskiej oraz p. Moniki Seroczyńskiej wzieli udział w projekcji filmu "Wyfrunięci" w Kinoteatrze POLONEZ w Skierniewicach, a następnie udali się na wspólną zabawę do JumpPark Parku Trampolin w Kompinie. Zarówno młodsi jak i starsi świetnie się bawalil.
7 lutego br. dla najmłodszych zajęcia plastyczne przygotowała p. Monika Seroczyńska. Uczniowie poznali tajniki malowania solą, lepienia z gliny i wykonywania witraży.
Organizacja zajęć w czasie ferii była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Urząd Gminy Maków.
25
Ferie
- Zapraszamy do zapoznania się z ofertą atrakcji na najbliższe ferie.
DZIEŃ PIŻAMY
Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do akcji fundacji "GDZY LICZY SIĘ CZAS" i zorganizowała 23 stycznia 2024r. dzień piżamy połączony ze zbiórką funduszy. Konto fundacji udało nam się zasilić kwotą 370 zł.
Zabawa choinkowa
20 stycznia 2024r. dzieci z odziału przedszkolnego jak i uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w zabawie choinkowej zorganizowanej przez p. Dyrektor Elżbietę Kamińską, nauczycieli i Radę Rodziców. Odwiedził nas Mikołaj i wręczył dzieciom drobne upominki. Rodzice przygotowali poczęstunek, a oprawą muzyczną zajeli się uczniowie Marcel Młynarski i Mateusz Smolarek. Uczennice Hanna Dyba, Patrycja Maciejak, Julia Hallay i Dominika Żelazińska prowadziły zabawy taneczne dla najmłodszych.
36
Jasełka szkolne i spotkania opłatkowe
20 grudnia 2023r. uczestniczyliśmy w Jasełkach misyjnych przygotowanych przez uczniów 0-VIII pod opieką p. Anny Czerwińskiej i p. Anny Jaworskkej. Piękne widowisko o historii Bożego Narodzenia wprowadziło wszystkich w radosny i świąteczny nastrój.
31
Galeria zdjęć
brak danych