• WYCIECZKA DO KRAKOWA I BOCHNI

• W ramach projektu Poznaj Polskę wyjechaliśmy z uczniami klas IV- VIII na dwudniową wycieczkę. Zwiedziliśmy kopalnię soli w Bochni i poznalismy historię jej powstania, a drugi dzień spędziliśmy w Krakowie odwiedzając Zamek Królewski na Wawelu, Smoka Wawelskiego oraz Sukiennice.

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Nasi kochani ósmoklasiści przystąpili do swojego pierwszego ważnego w życiu egzaminu. W dniach 23- 25 maja zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na same 100 % wyniki.

• 100 LAT OSP WOLA MAKOWSKA

• 20 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Makowskiej obchodziła setne urodziny. W ramach bliskiej współpracy szkoły z OSP podczas uroczystości, uczniowie szkoły zaprezentowali montaż słowno- taneczno- muzyczny, składający się z regionalnych i okolicznościowych wierszy, piosenek i tańców. Dzieci do występu przygotowały Panie Marzena Fidalska, Anna Czerwińska, Monika Pietrzyk, Bożena Skiba oraz Pan Piotr Gradowski.

• NASZ PATRON

• 13 maja w naszej parafii gościliśmy Biskupa Ordynariusza Księdza Andrzeja Stefana Dziubę, który jest autorem wielu książek o Księdzu Stefanie  Kardynale Wyszyńskim, naszym patronie. Wizyta poświęcona była uczczeniu pamięci wizyty Kardynała Wyszyńskiego w naszej gminie oraz nowej książki Biskupa Dziuby pt. "Matka- jej miłość, wiara i mądrość".

Najpierw odbyło się Nabożeństwo Fatimskie, a następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny przygotowany przez Panie Annę Jaworską i Monikę Seroczyńską, a wykonany przez uczniów klasy III i IV oraz VI i VIII.

Ksiądz Biskup opowiadał o swoich relacjach z Kardynałem Wszyńskim, co skłoniło go do pisania tylu książek oraz o swoich zainteresowaniach, formach spędzania wolnego czasu i inspiracjach.

• ZDROWE ODŻYWIANIE

• Klasa V wraz z Panem Piotrem Gradowskim przygotowali zdrowe i pożywne śniadanie w postaci pysznych i kolorowych kanapek. Klas przypomniała sobie na czym polega zdrowa i zbilansowana dieta.

• ZAELEKTRYZOWANI

• Nauka to nie tylko książki, nauka to przede wszystkim doświadczenia. W ten właśnie sposób uczniom pokazano jak można uczyć się chemii i fizyki. Animator zaprezentował jak w bezpieczny sposób można bawić się z helem, ciekłym azotem, wodorem. Wykonał  wraz z uczniami wiele ciekawych doświadczeń.

Pokazy, a właściwie warsztaty dostarczyły wielu emocji, sporą dawkę śmiechu i ogrom wiedzy.

• REGIONALNE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY

• Ratujemy i uczymy ratować, to hasło przewodnie mistrzostw pierwszej pomocy zorganizowanych przez Zespół Szkół w Bolimowie. Były to pierwsze tego typu mistrzostwa, a chłopcy z klasy VIII Adam Markowicz, Michał Janus, Piotr Maciejak oraz Maksymilian Nowak wywalczyli III miejsce. Gratulujemy, jesteśmy dumni i będziemy uczyć dalej, jak ratować.

• DZIEŃ ZIEMI

• 20 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Panem Piotrem Gradowskim przygotowali spektakl pt. "Ekologiczny Czerwony Kapturek" przypominający o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Dzień ten został połączony z pokazem talentów. Nasi uczniowie pokazali talenty matematyczne, plastyczne, taneczne oraz konstruktorskie. Byliśmy oczarowani talentami i gratulujemy pasji jakie macie!

Rozstrzygnięty został również konkurs "Coś z niczego". Uczniowie przygotowali użytkowe rzeczy z materiałów wtórnych. Obejrzeć można było koszyczki i skarbonki z butelek, zabawki w postaci instrumentów muzycznych czy akwarium.

• PRZY PROGU...

• W przedświąteczną środę najmłodszych uczniów odwiedziła Cecylia Grzelka, laureatka Nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury. Pani Cecylia opowiadała o zwyczajach Wielkanocnych jakie celebrowano w jej domu rodzinnym. Opowiadała również o swojej książce "Przy Progu", o tym jak powstała, legendach i historiach związanych z jej rodzinnymi stronami. Zachęcała również wszystkich do poszukiwania i zagłębiania się w swoje rodzinne korzenie i dbanie o tradycje.

• PRZYBYSZE Z PLANETY ZANGULAR

• "Przybysze z Planety Zangular” to widowisko teatralno - muzyczne adresowane do młodego widza z licznymi efektami wizualnymi i muzyką. Głównymi bohaterami tej historii są kosmici. Lądują na ziemi w poszukiwaniu pewnego tajemniczego elementu, bez którego umiera życie na ich planecie.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły byli pod ogromnym wrażeniem efektów wizualnych oraz atrakcji i konkursów z nagrodami jakie zorganizowano.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

• 21 marca  obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa!

Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Data ta wiąże się również z istotą tego zaburzenia – trisomią 21 chromosomu, powodującą zespół wad wrodzonych u osób nią dotkniętych.

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Panią Anną Jaworską przygotowali prezętację na temat choroby oraz samych osób na nią cierpiących. Pokazali, że każdy człowiek jest wyjątkowy i może osiągnąć wiele, jeśli bedzię tylko tego chciał.

• DZIEŃ KOBIET

• Chłopcy z klasy VII i VIII przygotowali skecz dla wszystkich z pań z okazji ich święta. W humorystyczny sposób przedstawili typy kobiet, które możemy spotkać na całym świecie. Od kumpeli, kokietki aż po sportmenki.

• NIEWINNA GRA I TAJEMNICZY SKRZAT

• Krakowski teatr profilaktyczny Kurtyna gościł w naszej szkole z dwoma przedstawieniami. Bajka "Niewinny Skrzat" dla uczniów klas I- III  zwraca uwagę na problemy współczesnych, przebodźcowanych dzieci, których często jedyną rozrywką jest oglądanie filmików w telefonie lub granie na konsolach. Dzieci cierpiących na brak wspólnej zabawy z rówieśnikami i brak przebywania na świeżym powietrzu.

"Niewinna gra" dla uczniów klas IV-VIII kształtuje zaś postawy społeczne - wpływ grupy rówieśniczej na zachowania innych osób, radzenie sobie z negatywnymi emocjami oraz zachowaniami agresywnymi.